Luksusowe łóżka kontynentalne brytyjskiej marki Somnus - Home & Hotel Solutions

HH Solutions

Łóżka Somnus

O MARCE

Marka Somnus produkuje łóżka od 1840 roku. Wiedza zdobyta przez ponad 178 lat tworzenia luksusowych łóżek sprawiła, że Somnus i Harrison Spinks są synonimami ręcznych, luksusowych, kieszonkowych materacy. Obecnie jest to firma rodzinna piątej generacji i współpracuje z nią ponad 600 osób, od rolników, którzy sprzedają ich owce z nagrodami, po inżynierów, którzy opracowują ich wielokrotnie nagradzane sprężyny i rzemieślników, którzy wciąż zszywają ich materace.

Komfort spania

Niektóre z technik, których używa marka Somnus do robienia łóżek i materacy dzisiaj, mogą być inne, ale jej celem jest wciąż to samo, co zawsze: stworzyć luksusowy komfort spania, który nie ma sobie równych. Wprowadzają innowacje i przewodzą, opracowując najlepsze materace sprężynowe kieszeniowe i zastępując włókna sztuczne w 100% naturalnymi wypełnieniami tapicerowanymi na powierzchni spania. W kwestii zapewnienia idealnego snu marka Somnus nigdy nie spoczywa na laurach. Łóżka Somnus oraz materace Somnus to gwarancja najwyższej jakości.

Doświadczenie

Dzięki ponad 178-letniemu doświadczeniu producent stawia na domenę : ”Jeśli chcemy stworzyć piękne łóżko, musimy sami to wszystko zrobić.” Łóżka z zagłówkami marki Somnus nie zaczynają życia w fabryce, ale na 300-hektarowej farmie w North Yorkshire. W tym miejscu wybierane są owce na wełnę i hodują niektóre naturalne włókna, które trafiają do wypełnień materacowych. Nie robią tego, ponieważ jest łatwiej, robią to, ponieważ lepsze składniki tworzą lepsze łóżko.

Poznaj katalog produktów Somnus

WŁASNA FARMA

Zaangażowanie w tworzenie luksusowych łóżek sprężynowych wykracza poza proces produkcyjny. Specjalnie zaprojektowane łóżko Somnus i Harrison Spinks rozpoczyna życie na 300-hektarowej farmie w North Yorkshire, gdzie produkowane są najwyższej jakości naturalne wypełnienia dla ręcznie robionych materacy.

Marka Somnus jest jedyną firmą w Wielkiej Brytanii, która posiada gospodarstwo rolne i produkuje własne wypełnienia. To sprawia, że łóżko Somnus jest od początku do końca dostosowane do potrzeb klienta oraz daje całkowitą pewność o najwyższej jakości surowców użytych do jego produkcji.

W gospodarstwie Harrison Spinks hodowane są owce na wełny oraz włókna, takie jak len i konopie, z których wszystkie są przetwarzane i mieszane bezpośrednio w gospodarstwie w Yorkshire, tworząc luksusowe wypełnienia dla naturalnych materacy.

BRYTYJSKI Z POCHODZENIA

Wszystkie łóżka są ręcznie robione i można je zamówić w niestandardowych rozmiarach, aby dopasować je do indywidualnych wymagań.
Materace oferują dwa poziomy podparcia: regularne i twarde, a także z dodatkowym wzmacnianym napięciem orto dostępnym jedynie w wybranych modelach.

PRZESZYCIA – Każdy materac jest wykończony w dwa do pięciu rzędów bocznych szwów. Tak wykonane obramowanie materaca zapewnia pełne wsparcie i stabilność na całej powierzchni materaca, od krawędzi do krawędzi.

TOPPERY – Luksusowe materace Somnus są dostępne jako uzupełnienie każdego łóżka, tworząc dodatkową warstwę komfortu i wsparcia.

ACTIPRO TM PROBIOTIC FINISH – Jest to naturalne rozwiązanie do zwalczania alergenów w tekstyliach. Zapewnia ochronę przed pyłem i alergenami oraz jest przyjazny dla środowiska.

SYSTEM EDGEGUARD – EdgeGuard to tradycyjny system sprężyn skrzynkowych opracowany przez Somnus do pracy w harmonii z materacem, zapewniający wsparcie od krawędzi do krawędzi.

WENTYLATORY I UCHWYTY – Wszystkie materace są wyposażone w niklowane wentylatory, które zwiększają cyrkulację powietrza, a uchwyty są zszywane flagami, co zapewnia dodatkową wytrzymałość i ułatwia obracanie materaca.

KOMFORT I WYKONANIE

W Somnusie rzemieślnicy nie są tylko ekspertami od łóżek, lecz specjalistami od snu. Ich zespół wykorzystuje swoje tradycyjne umiejętności rzemieślnicze, aby zapewnić najwyższy poziom komfortu w każdym z łóżek produkowanych na zamówienie. Dbałość o szczegóły nie ma sobie równych. Od precyzyjnego wykonania i zręcznego szycia ręcznego przy tworzeniu wysokiej klasy materacy, po najnowszą technologię sprężyn kieszeniowych, każda część łóżka Somnus jest ich własnej produkcji.

TRADYCJA I ODRODZENIE

Marka Somnus ożywiła sztukę tkania i przywróciła tradycję do Wielkiej Brytanii. Dzięki inwestycjom w najnowocześniejsze krosna tkackie dla ich zakładu produkcyjnego w Yorkshire, są w stanie wyprodukować najwyższej jakości materac do swoich łóżek. Nie tylko unowocześniają sztukę robienia łóżka idąc wraz z duchem czasu, ale też przywracają tradycję, tworząc idealną harmonię w funkcjonowaniu obu nurtów.

STWÓRZ SWOJE WŁASNE SANKTUARIUM

Każdy materac Somnus jest w całości brytyjski; od materiałów lokalnych, których użyto wewnątrz, po brytyjskich rzemieślników i kobiety, które je gromadzą. Wybieraj spośród szerokiej gamy oszałamiających wzorów zagłówków, wystawnych tkanin i konfiguracji baz. Alternatywnie wszystkie materace nadają się również do stosowania na łóżkach.

WEZGŁOWIA

Każde wezgłowie w danej kolekcji jest luksusowo obite tkaniną do wyboru, dostępne z kontrastowymi guzikami. Wezgłowia tapicerowane są dostępne w głębokim stylu kontynentalnym, a niektóre są dostępne w opcji z rozpórką lub niską wysokością.

TEKSTYLIA

Wybierz idealny kolor, odcień i teksturę spośród dowolnych luksusowych tkanin, aby uzupełnić wezgłowie i podstawę. Należy pamiętać, że tkaniny mogą ulec zmianie, ponieważ wprowadzane są do oferty nowe opcje tkanin. Szczegółowe informacje na temat kolorów można znaleźć w książce próbek. Tkaniny Somnus są dostępne tylko na wezgłowiach i podstawach z gamy Somnus i są kupowane w połączeniu z materacem Somnus.

SPRĘŻYNY

Innowacje technologiczne są najważniejsze w Somnusie. Doprowadziło to do wynalezienia dwuwarstwowego systemu sprężyn kieszeniowych w 1924 r. To wlaśnie doprowadziło ich do najnowszej innowacji w sercu ich luksusowych łóżek: inteligentnego systemu sprężyn kieszeniowych Sensa. Ta innowacyjna technologia zastosowana w materacach sprężynowych pomaga rozłożyć ciężar śpiącego na większą liczbę niezależnych sprężyn, dzięki czemu zawsze zachowasz idealną pozycję do spania.

Sprężyny kieszeniowe pomagają bardziej równomiernie podtrzymywać ciało i redukują punkty nacisku, zapewniając bardziej spokojny sen.Zanim marka Somnus zaczyna produkować sprężyny kieszeniowe o wysokiej wydajności, wykonują najpierw drut, który trafia do nich z własnego zakładu w Leeds. Zaczynają od stalowych prętów i wciągają je w druty o różnych średnicach. To sprawia, że ich sprężyny kieszeniowe są lżejsze i trwalsze, dzięki czemu mogą użyć do 4 800 z nich w każdej warstwie.

ZRÓWNOWAŻONE WSPARCIE

W marce Somnus najnowsza kieszonkowa innowacja opiera się na chęci opracowania coraz bardziej zrównoważonych i naturalnych środowisk sypialnych. NatureCoil to zgrzewalna, w 100% roślinna kieszeń na sprężyny. Jest to zielona alternatywa dla innych kieszeni i tylko jedna z wielu innowacji ekologicznych, które mają nadejść.

ZAPEWNIENIE DOSKONAŁOŚCI

Marka Somnus posiada również nowoczesne laboratorium, w którym przeprowadza rygorystyczne testy, aby zapewnić wytrzymałość i trwałość łóżek sprężynowych, dzięki czemu zawsze tworzy tylko najwyższej jakości łóżka i materace. Wszystkie testy przeprowadzane są we własnym zakresie zgodnie z najwyższymi standardami brytyjskimi i europejskimi.