Pierre Frey - HH Solutions

HH Solutions

Pierre Frey

O MARCE

Dom rodzinny, dom luksusowy, dom marzeń, dom z tradycjami i z przyszłością – tak w dużym skrócie można opisać grupę Pierre Frey. Utworzona w 1935 r. grupa Pierre Frey kreuje, tworzy i produkuje tkaniny oraz tapety zgodnie z najczystsza francuska tradycja.

Cala kolekcja, składająca się z ponad 7.000 referencji, skupia nie tylko kreacje sygnowane nazwiskiem Pierre Frey, ale również 4 inne prestiżowe marki : Braquenié, Fadini Borghi, Boussac i Le Manach.

Poznaj katalog produktów Pierre Frey

MARKA Z HISTORIĄ

Ponieważ Pierre Frey historycznie związany jest z tkaninami tapicerskimi, łatwo odnajduje się we współczesnym świecie dekoracji i wyposażenia wnętrz. La Maison Pierre Frey to cześć francuskiego dziedzictwa narodowego. W swoich podziemiach udostępnia klientom niezwykły zbiór archiwalny ponad 30.000 eksponatów: rysunków, tkanin, pierwowzorów dywanów, z rożnych epok – począwszy od XVIw po dzień dzisiejszy.

Eksponaty sklasyfikowane są według rożnych kryteriów : epoki, kolorystyki, wzoru czy techniki wykonania.Zbiór zawiera projekty czterech marek wchodzących w skład grupy Pierre Frey. Są to niejednokrotnie rzadkie okazy nabyte na aukcjach, w antykwariatach czy pochodzące z prywatnych kolekcji. To niezwykle archiwum stanowi płaszczyznę współpracy Pierre Frey z największymi muzeami na całym świecie.

TRADYCJA FRANCJI

To wyjątkowe miejsce, które obrazuje wielowiekowa tradycje Francji w dziedzinie dekoracji wnętrz i zamiłowanie do rzeczy pięknych i niepowtarzalnych. Wszyscy zarówno osoby prywatne, wielcy dekoratorzy, tapicerzy, muzea jak i inne instytucje kulturalne doceniają w Pierre Frey ogromna wiedzę oraz umiejętności w zakresie tradycyjnych metod rzemieślniczych, wykorzystywanych na rożnych etapach powstawania tkanin i tapet. Od 1961 r. znaczna część kolekcji grupy Pierre Frey powstaje w ich własnych szwalniach na północy Francji.